Българин спечели състезанието по ФИФА на EA Sports

Feb 17, 2015 Няма коментари by

21-годишният Станислав Чакъров от Пловдив се класира на първо място в официалното онлайн състезание по ФИФА на EA Sports. Българинът се представи най-добре от всички 2.5 милиона участници в състезанието.

Престижното класиране осигурява на Станислав участие в Световното първенство, което ще се проведе по-късно тази година в Мюнхен (Германия). Наградата за първото място е $20 000 и покана за церемонията по връчването на „Златната топка”, където победителят ще се запознае на живо с едни от най-големите футболисти като Меси, Роналдо и други.

Fifa Interactive World Cup 2014 (FIWC) е най-престижният ФИФА турнир, хостван от EA и Sony PS3, в който вземат участие играчи от цял свят. Миналата година надпреварата счупи рекорда на Гинес за най-големия виртуален турнир в света, след като повече от 2.5 милиона играчи взеха участие.