Очаквайте ANIPLAY 2011 на 7 май

Тазгодишният, четвърти  Aniplay 2011 ще се проведе на 7 май 2011, в София, Младежки театър “Николай Бинев”, на адрес бул. “Княз Дондуков” N8. Все още не е ясна цената на билетите, както и групите, които ще участват. Следете новините за повече информация.

Cosplay ( от японскиコスプレ, kosupure?), или на английски “costume play” е вид спектакъл (игра), в който участниците правят различни костюми и участват в ролеви игри,  като представят различни герои или идеи.  Образите са най – вече от японски анимации, въпреки че има тенденции, в които образите са герои от американски анимациони филми и Sci-Fi. Основни източници на идеи са манга, аниме, комикси, видео игри и др.

Източник: cosplay-bg.com/. Връзка към събитието във Feacebook тук.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *