Община Варна и морските институции в града, организират “Празник на морето”, който ще се проведе от 21 до 24 май 2011г., в акваторията на пристанище Варна и Морската градина. Главната цел на събитието е да засили интереса на жителите и гостите на града към водните спортове, както и на туристическия бизнес за предлагане на допълнителни услуги, свързани с тях. Празникът представлява промоция на планираното през 2012 година Международно изложение на водните спортове. В рамките на проявата участие ще вземат и ветроходците от Международна Черноморска регата.
Източник и повече информация: Варна на младите

