Влиянието на музикалната дрога I-Doser

От дълбока древност хората имат нужда от музиката. Тя управлява емоциите и настроението, а често влияе и на начина ни на мислене. Ако и вие сте от хората, които не могат без музика, помислете, че звукът може да влияе изключително силно на мозъка ни. Той може да промени рязко настроението и поведението ни. Може да ни донесе радост, отпускане, възбуда и вдъхновение, но може и да ни причини раздразнение или еуфория.

Новината за I-Doser – наркотичен звук, който се пласира по интернет, обиколи мрежата. Оскъдна е обаче информацията за ефекта и страничните ефекти от „честотния” наркотик, използващ факта, че човешкият мозък работи с импулси.мозък

I-Doser направи световен бум като опиат без хапчета, инжекции или вдишвания. “Дозата” се състои от звукови вълни, вградени след обработка в обикновени музикални файлове с разширение .drg (marijuana, opium, cocaine, heroin, amphetamine etc). Потребителите ги намират в стотици уебстраници, свалят ги на компютъра и с помощта на програма, която се предоставя безплатно, ги разкомпресират, за да ги слушат. До дрогиране се стига, тъй като тези звукови вълни с честота от 3 до 30 херца действат на мозъка както наркотиците и предизвикват свръхвъзбуда и еуфория.

Продават се и дискове с песни, като първите “дози” са безплатни с цел привличане на клиенти. В основата на принципа на действие на новата дрога е, че тя се възприема бинаурално – различни звуци влизат в двете уши, което значи, че задължително трябва да се приема със стереофонични слушалки.

Производителите препоръчват музикалната дрога сутрин вместо енергийна напитка, кафе или чай като изтъкват, че ефектът отминава след 20-30 минути. Съществуват мнения, че дозите помагат за релаксация, съсредоточаване по време на учене, за заспиване или отпускане.

Не е доказано дали I-Doser създава зависимост или нежелани реакции, дали засяга дълготрайно важни зони в мозъка на човека и какъв точно е ефектът от този тип въздействие. В случая е избегната химията, но пък има опасност от увреждане на слуха. Изтръпване на крайниците, лек световъртеж, визуализации на звуците са сред негативните ефекти от употребата на I-Doser. Според други мнения дозата не винаги действа и постигането на наркотичен ефект много зависи от моментното психическо състояние на човека.idoser

Оказва се, че има три групи хора – податливи към бинаурални тонове, неподатливи и такива с естествен имунитет срещу подобни въздействия. От I-Doser твърдят, че ако си от групата на много податливите, е възможно интернет-наркотиците дори да заместят и излекуват зависимост към химическите наркотици.

Учените са категорични, че е напълно възможно звуците да ни въздействат, като довеждат организма до състояние, близко до това след прием на химически субстанции. Откритието се описва като “новата дрога”, макар ефектът на бинаурланото въздействие върху мозъка да е открит още през 1839-та година от Heinrich Wilhelm Dove.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *