Велошествието по повод Европейски ден за ходене на работа с колело, обявено за 15 май, 2010 г., беше отложено заради проливните дъждове този ден. Надяваме се следващата дата да ни зарадва с повече слънчево време и приятни емоции!
И все пак… вземете по един дъждобран.
Дата: 4 юни 2010 г.
Час: 17.30 ч.
Място: пл. Александър Невск
Велошествието на 4 юни (петък) ще се бъде отново под мотото “Официален с колело”. Стил и мода не означава обратното на чисто и практично. Това искаме да покажем на всички и да поканим всички в този слънчев петък да оставят автомобилите си и да опитат да отидат на работа с колело. След това могат да се присъединят към велошествието, което ще започне в 17.30 ч. от площад “Александър Невски” и ще завърши пред Паметника на съветската армия. Там ще се позабавляваме, ще се запознаем и още нещо…
Дата: 4 юни 2010 г.
Час: 17.30 ч.
Място: пл. Александър Невски
Маршрут: ул. Г. С. Раковски – бул. Патриарх Евтимий – ул. Фритьоф Нансен – бул. Евлоги Георгиев*
Край: градинката при Паметника на съветската армия;
Очаквайте: вело-ревю на Миланската академия за дизайн NABA;
На живо: група Аявис
*Улиците, по които ще мине велошествието, ще бъдат затворени и обезопасени за велосипедистите.
Генерален спонсор е Mapei.
Събитието се организира със съдействието на Столична община, Център за градска мобилност, Event Sofia, Велосипеди Драг, минерална вода Девин и много приятели на Велоеволюция, както и с медийното партньорство на bTV.
Ще са ни необходими доброволци:
* за охрана (изисквания: в петък да могат да дойдат в 15:30 ч. на пл. Александър Невски и в четвъртък в 18:30 ч. да дойдат пак там, за да се запознаем и да им бъде обяснено. Повече във форума: http://velobg.org/forum/index.php/topic,690.0.html
* момичета за ревюто – изисквания: стандартен размер 42/44/46 и поне малко да могат да карат колело.
