Blizzard ще отпразнуват 20 годишнината си

През 2011 г. Blizzard Entertainment ще отбележи 20 годишният си юбилей. Компанията е основана през 1991 година, когато три момчета току що завършили UCLA (University of California, Los Angeles), решават да oсноват своя гейм компания. Едничката  им цел била да правят яки игри и да се забавляват. 20 години по – късно, компанията се е превърнала в една от най – добре развиващите се фирми за гейм разработки, с офиси по цял свят и милиони играчи, ползващо игрите си на повече от една дузина езици.

За отпразнуване на годишнината Blizzard са създадли специален сайт, в който играчите от цял свят ще могат да проследят развитието на компанията и игрите през годините, ще имат възможност да участват в най – различни конкурси и още много изненади.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *