Razer привлече гейм специалист от Microsoft

Компанията за гейминг-периферия Razer привлече Ед Фрайс в борда на съветниците си. Очаква се Фрайс да обогати екипа със своите 28 години опит в сферата на гейминга и да помогне на Razer да запази водещата си позиция на пазара.

Ед Фрайс създава първата си видео игра още в началото на 80-те години на 20. век за 8-битовия компютър Atari 800. Той става част от екипа на Microsoft през 1986 година и в рамикте на следващите 10 години е един от водещите разработчици на Excel и Word. След това напуска екипа на Office, за да се отдаде на страстта си към интерактивните забавления и създава Microsoft Game Studios. През следващите 8 години Фрайс развива екипа от 50 на повече от 1200 души и стои зад разработването на повече от 100 игри, сред които над 10 платинени заглавия. Той е един от съоснователите на проекта Xbox и превръща Microsoft в един от лидерите сред компаниите за интерактивни развлечения.

През 2004 Фрайс се оттегля от позицията вицепрезидент на Майкрософт и става консултант на редица производители на игри, независими разработчици и медийни компании.

“Ед Фрайс е истинска легенда в гейминг-индустрията и ще допринесе със сериозен опит, познания и идеи за екипа от съветници на Razer” – коментира Мин-Лян Тан, Изпълнителен и творчески директор на Razer. “Сигурен съм, че Ед ще има много позитивно влияние върху бъдещото развитие на тима, благодарение на своята страст към гейминга и иновативното си мислене.”

“Razer е компанията, която разработва някои от най-иновативните технологии в гейминг-индустрията за момента. С интерес очаквам работата си с екипа и възможността да помогна за развитието на нови продукти и пазарни възможности,” обясни от своя страна Фрайс.

Written by 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *