SC2: четирима българи в Grandmasters league

България може да се похвали с четирима българи в най-висшата лига на европейския battle.net. Това стана ясно само няколко дни след пуска на новата Grandmasters лига. От Gosugamers.com са направили подробна таблица на елитната лига. Четиримата българи, заслужили мястото си в нея са протосите Splendour и Jei, и тераните Kalin и Lamer. Страната с най-много представители е Германия с 27 играча. След нея се нареждат Русия и Швеция с по 19. С четирите си играча България се нарежда на подобаващо място наравно със страни като Испания, Италия, задминавайки Великобритания. На Балканския полуостров България е първенец. Стои пред  Сърбия с трите си играча и Гърция – с техния единичен представител.

Източник: staypro.eu

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *