Как да изберем подходящ подарък за не толкова близък до нас човек?

На всички ни се е случвало да сме поставени пред трудната задача да изберем подарък за човек, с когото не сме толкова близки – познат, шеф, приятел на приятел, далечен роднина. За хора, които не са огромна част от ежедневието ни и не познаваме добре техния вкус и предпочитания.

Кое е най-доброто решение в такава ситуация? Най-подходящо би било да се спрем на подаръци, които са по неутрални и шансът да сбъркаме с поднасянето им е по-малък. Това често са парфюмите, сувенирите и бижутата. За какво трябва да внимаваме и да помислим, когато се спрем именно на бижута, ще ви разкажем сега.

Размерът е от значение. Често пръстените и гривните не са добра опция при избора на подарък за не толкова близък човек, както и обемните бижута. Шансът да не улучим правилния размер на пръстена или гривната е доста голям, което би довело до разочарование. А обемните бижута определено не са за всеки и ако сме запознати добре вкуса на получателя, той/тя може въобще никога да не го носи. Така тези подаръци се обезсмислят.

В такъв случай какво да изберем? Най-лесният избор са комплектите от колие и обици за дамите и гердан за господата. При колиетата разнообразието е огромно, по-универсални са, а никога не са излишни, което ги прави идеални и за двата пола. Почти няма и жени, които да не обичат да носят различни обеци и да експериментират със стила си, така че и това винаги е добра опция.

Едно от най-важните неща според нас е да се стремите бижуто или комплектът, който изберете, да са възможно най-изчистени. С избор на нещо по-универсално и семпло, шансът да се окаже неподходящо то е много по-малък. По-долу сме ви представили един подобен комплект от колие и обици за дами, който е много елегантен и нежен и блести страхотно с малки кристали.

Дано нашите съвети са ви били полезни и не забравяйте, че най-важните неща, когато подарявате подарък, са да го направите от сърце и с усмивка и да се съобразите с вкуса на получателя.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *