Петнадесет години Европейска доброволческа служба

Председателят на ЕК,  Хосе Мануел Дурао Баросо, награди победителите в конкурса за най-добър ЕДС проект и сподели колко е важна  тази част от програмата за Youth On The Move. Признанието на Европейска доброволческа служба на толкова високо ниво е повече от показателно за резултатите от програмата. Всъщност всеки млад българин може да се обогати, зачезвайки по чужбина и  да стане доброволец в ЕДС.

Кандидатираният български проект на бургаската асоциация ФАР и Германката Ребека  не спечели приза. Освен награждаването се състоя пресконференция с Баросо и евро комисари, на които младите хора не се изказаха, така че бяха принудени масово да напуснат последващия дебат, в които не бяха реални участници.

Въпреки този навик на политиците, от службата се надяват, че ЕУ стратегията и качването на младежката политика в ТОП 10 на инициативата 2020 ще се отрази неподозирано добре.

Източник: www.portabg.eu

One thought on “Петнадесет години Европейска доброволческа служба

  1. Ако не ни вярвате колко е готино да си EVS доброволец, питайте някой който вече е ходил… Да ви каже колко е “гадно”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *