Stratovarius в София на 24 януари

stratovariusФинландците от Stratovarius са поредните хеви метъл музиканти, които ще забият пред българска публика през следващите месеци, става ясно от сайта на организаторите Loud Concerts. Групата идва у нас на 24 януари, а концертът започва в 20:00 ч. в столичната зала Христо Ботев. Той ще е част от турнето на групата по повод представянето на последния й албум Polaris.

Stratovarius е финландска power metal банда, използваща елементи от стила симфоничен метъл. Създадена е през 1984 г. под името Black Water от музикантите Туомо Ласила, Стафан Щралман и Йон Вихерва. Групата е със сегашното си име от 1985 г., когато към нея се присъединява и Тимо Толки. Към момента албумите й са продадени в над 2.5 милиона копия.

Written by 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *