Финландците от Stratovarius са поредните хеви метъл музиканти, които ще забият пред българска публика през следващите месеци, става ясно от сайта на организаторите Loud Concerts. Групата идва у нас на 24 януари, а концертът започва в 20:00 ч. в столичната зала Христо Ботев. Той ще е част от турнето на групата по повод представянето на последния й албум Polaris.
Stratovarius е финландска power metal банда, използваща елементи от стила симфоничен метъл. Създадена е през 1984 г. под името Black Water от музикантите Туомо Ласила, Стафан Щралман и Йон Вихерва. Групата е със сегашното си име от 1985 г., когато към нея се присъединява и Тимо Толки. Към момента албумите й са продадени в над 2.5 милиона копия.
