България ще бъде домакин за първи път на най-престижното европейско състезание за млади предприемачи Enterprise Challenge, което ще се проведе между 1 – 4 юли в София. Домакин на инициативата е Джуниър Ачийвмънт България. Осемдесет млади предприемачи от всички страни членки на Европейския съюз ще участват в седмото издание на Enterprise Challenge, което се провежда у нас под патронажа на Министерство на образованието, младежта и науката.
Участниците в събитието са студенти, развиващи реален бизнес по програмата „Учебна компания” на Джуниър Ачийвмънт. Резултатите на организацията показват, че процентът на успеваемост и стартиране на собствен бизнес от младежите, преминали програмата, е три пъти по-голям (15 %) от останалите студенти в Европа със силен предприемачески дух (5%).
„Предприемачеството е водеща компетенция и необходимост в обучението на младите”, заяви Милена Стойчева, Изпълнителен директор на Джуниър Ачийвмънт България. „Ръстът на нашите студентски програми по предприемачество е 85%, което говори за необходимостта от този тип обучение.”
Прочети повече на сайта за стартиращи предприемачи NewBusiness.bg
