
ESL България обявиха първия квалификационен турнир за определяне участниците в про сериите на StarCraft II. Веднага след излизането си играта намери място в шестия поред сезон на националното първенство. В състезанието, което ще продължи няколко месеца и ще завърши с ЛАН финали, ще участват 12-те най-добри StarCraft II играчи у нас.
Четири квоти ще бъдат заети от директно поканени играчи, които съвсем скоро ще бъдат обявени. За останалите 8 места са предвидени 4 квалификационни турнира, като от всеки турнир се класират 2-мата финалисти.
Повече информация, правила, дата, час, формат и така нататък – ТУК.
Източник: StayPro.eu
