Най-после се случи – първият официален фестивал, посветен на марихуаната се проведе само преди дни в един от най-либералните градове в Европа – чешката столица Прага. Името на събитието е Cannafest, а времето е 19 – 21 ноември.
Основната идея на организаторите е да покажат, че освен наркотик, канабисът е и едно доста полезно растение, което може да се използва с успех в различни отрасли.
Разбира се, едва ли легализацията на канабиса е толкова лесно начинание, но е факт, че във фестивала бяха представени над 120 експонати от 15 страни.
Посетителите можеха да опитат различни продукти със съдържание на канабис – масло, хляб, макарони и дори… алкохол.
Виж повече инфо на сайта за екстремни новини Board.bg!

