Отборът на Спортен клуб за електронни спортове MD Games спечели Pro Evolution Soccer турнира по двойки, който беше организиран тази неделя в рамките на аниме феста Анивенчър 2010. Събитието се проведе в Парти център 4 километър, с подкрепата на Пулсар и Hardware.bg.
Турнирът събра десет двойки PES състезатели, сред които имаше както изявени отбори, участващи традиционно в прогейм състезания, така и съвсем нови сборки от ентусиасти. Те бяха разпределени в две групи:
GROUP A:
1. Nadejda Amateurs
2. Plovdiv’s Finest
3. MDGames1
4. Shadow
5. Fen4etata
Group B:
1. MDGames2
2. Twisted/Pe6kata
3. Apesa
4. Pesho-Gosho
5. VGCompetition
Турнирът се проведе по образец на точковата система от Шампионската Лига, а броят на отборите предпостави изиграването на 2 срещи срещу всеки противник. Продължаващи в следващата фаза бяха първите два отбора от всяка група. След оспорвани и изпълнени с напрежение мачове, в крайна сметка бяха излъчени следните две полуфинални двойки: MDGames1 срещу Twisted/Pe6kata, както и Plovdiv’s finest срещу Apesa.
Подробен репортаж от срещите има тук.

