Полска доминация на Европейското по маунтинборд в Сърбия

В Европейското първенство по бордъркрос, което се проведе на 18-ти септември, взеха участие 22-ма състезатели от Сърбия, Словения, Чехия, Полша, Германия, Румъния и България, което направи битката за медалите изключително интересна. За първи път гледахме на живо и участвахме в бордъркрос четворки, което е доста по-яко от бордъркрос по двойки. Напрежението е още по-голямо, наложително е да преглътнеш дори препоръчителната доза страх и да се спускаш като Летящият холандец. Времето беше повече от неприятно – дъжд, мъгла, кал, мокри крака в тревата и въпреки това много зяпачи.

Този път е малко трудно да похвалим българския отбор с особени успехи в Буковац, Сърбия, както бе през миналата година на същото място. Изключение направи нашето си камикадзе Ани, която взе второто място от общо… 2 кандидатки :D.

Всъщност не само ние не можем да се похвалим, румънците и сърбите също не могат да се похвалят. Всички отпаднаха още на полуфиналите. Дойдоха поляците и германците и показаха на всички как се кара бързо маутинборд на такива трасета – заковани върху …

Виж цялата новина и много снимки на сайта за екстремни новини Board.bg!

Written by 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *